Třeba v Rosicích ještě stále trvá úklid. "Pokud potřebujete půjčit obecní výsuvný žebřík na opravu střechy nebo řešení polámaných stromů, přistavit kontejner na větve z polámaných stromů nebo nízký kontejner na rozbité střešní tašky, ozvěte se," vyzval starosta obce Zdeněk Volejník.

Povodí Labe má začátkem příštího týdne v plánu odstraňovat polámané a vyvrácené stromy stromy na toku Žejbra, především na cestě k rybníku. "Některé ještě stojící nebezpečné a poškozené stromy, jejichž statika nebo kořenový systém jsou poškozeny, bude třeba je pokácet. K tomu budeme vyzývat jejich majitele. Proto, pokud víte o nějakých stromech, které je z bezpečnostních důvodů třeba pokácet nebo kde visí ze stromů polámané větve, dejte nám to vědět," dodal rosický starosta.

Psali jsme:

Chrudimské Široké schody byly v pondělí, asi poprvé v historii, skoro sjízdné
Široké schody v Chrudimi byly po průtrži sjízdné pro vodáky. Podívejte na video

V souvislosti s povětrnostní kalamitou na území města Slatiňan se rada města rozhodla vyhlásit nové výběrové řízení na poskytnutí půjček z fondu rozvoje bydlení města Slatiňany, které by mohly občanům pomoci při zajištění odstranění vzniklých škod. Žádosti lze podávat na předepsaném tiskopise, který je k dispozici na MěÚ na odboru finančním a na internetových stránkách města.

Kvůli následkům řádění bouře Klub rekreačních běžců Chrudim zrušil tradiční Malou cenu Monaka, která měla odstartovat ve středu. Vichřicí byly totiž zasaženy obě tratě.