Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řada úspěchů pro školáky ze ZŠ Proseč

Proseč – Jarní měsíce jsou každoročně ve školním životě spjaty s nejrůznějšími vědomostními soutěžemi a olympiádami, jichž se účastní žáci základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Také žáci ze ZŠ Proseč se do mnohých těchto soutěží zapojují, aby změřili své vědomosti a dovednosti se svými vrstevníky.

20.4.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv školy

I v letošním roce se jim zatím vede velice dobře. Zde jsou dosavadní nejvýraznější úspěchy:

V okresním kole zeměpisné olympiády obsadila 2. místo (lepší byl pouze student gymnázia) Martina Drahošová ze 6. A a postoupila do krajského kola. I zde si vedla výborně, obsadila 7. místo a před ní se umístili opět pouze studenti gymnázií.

Žáci 2. stupně se zúčastnili soutěže „Zelené podnikání“. Cílem této soutěže bylo seznámit žáky s finanční, ekonomickou a ekologickou problematikou v souvislosti s podnikáním a udržitelným rozvojem společnosti. Pět týmů z prosečské školy postoupilo do krajského kola. Tým ve složení Míša Ondráčková z 9.A, Patrik Janeček z 8.B, David Odvárka ze 7.třídy a Šimon Vopařil ze 6.B se umístil v krajském kole na 2. místě, těsně před branami celostátního kola.

Ve dnech 17. a 18. března se v pardubickém IDEONu konalo krajské kolo IV. ročníku Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Celkem se zde se 75 projekty utkali žáci základních škol a víceletých gymnázií, kteří postoupili z kol okresních. Oproti loňskému ročníku se velice zvedla úroveň prezentovaných projektů, ale i náročnost hodnotitelů. Z okresu Chrudim byly zastoupeny pouze tři základní školy a mezi nimi byla i prosečská. V této prestižní soutěži nás reprezentovalo celkem osm žáků se čtyřmi projekty (viz. snímek), které postoupily z okresního kola, což samo osobě je již velký úspěch. Nejlákavější cenou pro všechny účastníky byla rozhodně plánovaná týdenní stáž s pobytem ve Francii. Tu však z výše uvedeného počtu mohou získat jen ti opravdu nejlepší. Po loňském úspěchu se i letos podařilo našim dětem si tento zájezd vybojovat. Tentokrát to jsou Dagmar Brunclíková a Veronika Hlaváčová z 9.B, které takto výrazně uspěly s projektem Záporný vliv drogové závislosti na ekonomiku ČR. Do Francie se podívají poslední týden v květnu spolu s vedoucí projektu, paní učitelkou Jarmilou Michálkovou.

Dne 24.3.2011 ZŠ Proseč nás reprezentovali čtyři žáci na okresním kole Pythagoriády v Chrudimi. Byli vybráni na základě nejlepších výsledků školního kola v rámci 6., 7., a 8. ročníku. Soutěž určená žákům talentovaným na matematiku přinesla další úspěch v podobě pěkného čtvrtého místa pro Františka Zacha ze 7.třídy. David Odvárka a Josef Čermák se stali úspěšnými řešiteli. Velice výrazného úspěchu dosáhla žákyně 9.B Barbora Makešová. Reprezentovala školu v krajském kole matematické olympiády kategorie Z9. Mezi 18 soutěžícími především z gymnázií si vedla znamenitě, získala 18 bodů z 24 možných a obsadila krásné 3.místo.

Naši žáci se také připravovali na biologickou olympiádu, školu reprezentovalo v okresním kole 6 žáků. Z nich si nejlépe vedl David Odvárka, umístil se na 3.místě a postoupil do krajského kola.

Samozřejmě tento výčet není úplný, jsou to jen úspěchy zaznamenané v březnu a dubnu. Některé soutěže již proběhly v průběhu 1.pololetí. I v nich děti z naší školy získaly řadu úspěchů.

V současné době některé soutěže stále probíhají, a tak věříme, že nějaký ten úspěch ještě přibude.

Mgr. Zdeněk Pecina, ZŠ Proseč

20.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Dnes ve dvě začnou voliči vybírat poslance. Kandidátů je v kraji 407

Ilustrační foto.

Téma kampaně? Strach dominuje

České Kimle 2017 ve Slatiňanech

Slatiňany – Minulý víkend byl ve Slatiňanech ve znamení prestižního Ultimate frisbee turnaje České Kimle s létajícím diskem.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Chrudim – Přepadení obchodu a výhružné telefonáty do banky spolu na první pohled neměly nic společného, tedy až dosud. Policisté odhalili, že tyto případy mají společného pachatele, kterého začali trestně stíhat.

Potkani v Chrudimi hodují na otrávených nástrahách

Chrudim – V uplynulých dvou dnech mohli Chrudimáci potkávat nad kanalizačními příklopy v ulicích města dvojici mužů v reflexních vestách. Šlo o techniky Miloše Novotného z odborné deratizační firmy Ekosan a Marina Fialu z Vodárenské společnosti Chrudim, kteří se v režii vodařů pustili do sezónního hubení potkanů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení