„Jednou z možností pro naše posluchače jsou písně na přání, kdy si o hudbu podle svého výběru mohou napsat oni sami. Totéž platí pro jejich rodinné příslušníky a přátele. Svým blízkým tak mohou udělat velikou radost. Stále se snažíme zlepšovat vysílání a přinášet nové pořady,“ říká Ondřej Šilhánek, který stojí ve vedení Rádia Pohoda.

O provoz nemocničního rozhlasu se starají mladí lidé, dobrovolníci. Kdo by měl o tuto zajímavou a užitečnou činnost zájem, může se přihlásit.
Rádio Pohoda slavnostně zahájilo vyslání 1. listopadu loňského roku, zanedlouho se uskuteční oslava prvního výročí jeho existence. Projekt vznikl na základě spolupráce měst Chrudim a Ede z iniciativy nemocničního rádia v nizozemském Ede.

Hudební přání pacientům nemocnice je možné poslat prostřednictvím textové SMS zprávy na telefonní číslo 732 588 446 nebo e–mailem na onair@radiopohoda.net, případně info@radiopohoda.net. “Připravuji za tímto účelem i formulář na webu rádia www.radiopohoda.net. Vysíláme vždy v úterý, čtvrtek a v pátek, pokaždé v době od 18 do 20 hodin. První hodinu zní zahraniční hudba, druhá hodina je vyhrazena pro českou muziku,“ dodává Ondřej Šilhánek.