Soukromá agentura projíždí sídly několikrát denně a dbá na pořádek v nejexponovanějších místech a stejně tak dohlíží na ochranu veřejného majetku. Do jisté míry tak nahrazuje činnost městské policie, jejíž provoz by žádné z uvedených sídel nezaplatilo.

Muži v označených úborech se například v Třemošnici objevují až pětkrát denně a zaměřují se především na dodržování veřejného pořádku na náměstí, v prostoru dětského hřiště nebo za tamějším kulturním domem. „Nemají sice ty pravomoci, jaké by měli městští strážníci, ale jsou připraveni okamžitě přivolat policii a zadržet případného pachatele až do jejího příjezdu," vysvětlil třemošnický starosta Stanislav Peca.

„Hlídková činnost agentury nás měsíčně stojí pět tisíc korun, což je šedesát tisíc ročně. Provoz vlastní městské policie nás ale stál ročně odhadem nejméně tři čtvrtě milionu korun," porovnává výdaj třemošnický starosta Stanislav Peca.

Prachovická starostka Bohuslava Čepová říká, že lidé jsou zatím spokojeni. „Chválí, že jsou hlídky opravdu vidět," dodává starostka. Úspěšnost a možný rozvoj další spolupráce vyhodnotí všichni společně na konci letošního roku.