Po vytvoření Koalice pořádku, slušnosti, otevřenosti a hospodárnosti se její tvůrci shodli na třech prioritách. „Chceme vést otevřenou aktivní komunikaci vedení města i úřadu směrem k obyvatelům s důrazem na včasnost a vysokou kvalitu informací i veřejné debaty," řekl heřmanoměstecký starosta Josef Kozel, který v této souvislosti zavádí novinku Otevřenou kancelář starosty. „Chceme, aby se zlepšila komunikace s občany," upřesnil starosta, který bude v předem avizovaných termínech přijímat od obyvatel náměty či inspirace k tomu, co je třeba zlepšovat.

Druhou prioritou je proces hospodaření s majetkem a finančními prostředky města. „Musí prokazovat ve všech jeho částech maximální transparentnost. Součástí musí být kultivace podnikatelského prostředí tak, aby se všechny skupiny podnikatelů mohly podílet na harmonickém rozvoji a provozu města," říká místostarosta Otakar Volejník.

Ke trojici priorit patří i strategické plánování ve všech oblastech městského rozvoje a městské činnosti., které podle mínění současného vedení radnice dosud chybělo. V příštím týdnu přineseme informace o dalších plánech a novinkách.