Všechny díly rubriky najdete vpravo v souvisejících článcích!

Již 22. den mám bloklý přechod křížovky a beder. Jsem cvičitelka jógy a vím velmi dobře o všech záludnostech a jak na ně. Spinály mě nebolí, cvičím jen prvky, které zvládám. Noha ale brní až po prsty. Chůze, pohyb, klid, tanec, lyžování ani plavání nezabírají. Nemohu se předklonit, nazout si boty, natáhnout ponožky. Bráním se injekcím, rentgenu, obstřikům, uznávám jen alternativní medicínu. Jenže už ,,to sedí“ dlouho a nic se nehýbe. V přístích dnech mě čeká dlouhá jízda autem a lyžování v Alpách. Existuje někdo, kdo mi ,,tupou“ nohu zprovozní?

Protože i vy se ptáte tak trochu mezi řádky, dovolím si i já mezi řádky odpovídat. Vyměním tečky za otazníky a budu si hrát s vašimi slovy: proč hledáte pomoc, když trpíte evidentními bolestmi v kříži propagujcími do dolní končetiny a přitom velmi dobře znáte všechny záludnosti takových obtíží a víte, jak na ně? Co míníte bloklým přechodem křížovky a beder, když jste schopna tančit, cvičit jógu a lyžovat? Spinály - tedy řada spinálních cviků vás nebolí, ale cvičit celou řadu pro bolest nezvládáte? Věříte pouze alternativní medicíně proto, že vám nepomáhá? Během necelého měsíce jste vystřídala bezmála osm způsobů ,,samoléčení“ - kolik času jste dala svému tělu, aby stačilo na ,,samoléčbu“ zareagovat? Věříte, že jízda v autě a lyžování v Alpách potvrdí nebo vyloučí lézi meziobratlové ploténky, která se může projevovat takovými obtížemi, lépe než rentgen nebo jiné zobrazovací metody? Jak chcete zprovoznit vaši nohu, když ji v provozu neustále udržujete? Nevíte si rady, voláte o pomoc a vybíráte si, kdo Vám bude pomáhat? Víte, Vaše otázka je příkladem toho, jak nebezpečný postoj k vlastnímu zdraví lze zaujmout .

EvaTálská

Rozhodli jsme se vám pokládání dotazů této sympatické odbornici usnadnit a znovu jsme otevřeli možnost vkládat vaše dotazy přímo on-line, prostřednictvím našich stránek.