Pánové prominou, dnešní díl bude zajímat především dámy, kterým majitelka Svatebního salonu Lenka ve Slatiňanech Lenka Vostradovská a kosmetická poradkyně Katka Zárubová poradí ohledně líčení:

Vyhněte se extrémům

Příprava do tanečních zahrnuje kromě dokonalého sladění outfitu s účesem i propracované líčení.

A jak by se měla mladá slečna do tanečních nalíčit? Nejprve je nutné říci, že je dobré vyvarovat se dvou extrémům a to nemalovat se vůbec, nebo přijít „zmalovaná" tak, že vás, jak se říká, vlastní máma nepozná.

Pokud nemáte každodenní líčení v ruce, bohatě si vystačíte s tónovacím krémem (tzv. CC cream), transparentním fixačním pudrem, jemným stínem v tónu, který se hodí k šatům, řasenkou a leskem na rty.

Zde je přehled nejdůležitějších pravidel a několik rad a inspirací:

Méně je více a jen více by bylo špatně!

Najděte si na líčení místo, kde je přirozené denní světlo.

Před líčením pleť dokonale vyčistěte a ošetřete hydratačním krémem, či bází pod make-up.

Dobrou volbou a trendem poslední doby je tzv. „nahé líčení". Jedná se o typ líčení, ve kterém hraje prim dokonalá pleť perfektně sjednocená a správně vystínovaná.

Základním kamenem celého líčení je kvalitní make-up ve správném tónu k pleti, často jsou tyto make-upy obohaceny o vitamíny a minerály, které pokožce jen prospívají.

Použít můžete i rozjasňovač pleti, který se nanáší nad lícní kosti, obsahuje pigmenty, které odrážejí světlo. A znovu je nutné nezapomenout na bázi pod make-up nebo alespoň hydratační krém.

Při používání bronzeru a tvářenky stínujte a roztírejte do ztracena. Tváře, jako měla v pohádce Mrazík Marfuša, nesluší nikdy nikomu. Oboje nanášejte na lícní kosti, tvářenku nad bronzer, a postupujte od tváří směrem k uším.

Pro rozjasnění a zvýraznění očí naneste do vnitřního koutku oka bílý nebo velmi světlý stín. Docílíte tím efektu zvětšení očí a ty se v tanečních počítají nejvíc. Pokud chcete použít kouřové stínování, plus pro vás. Pro začátek si vystačíte s plochým širším štětcem na nanášení světlejšího stínu a kulatého dalšího štětce střiženého do špičky na vystínování záhybů víčka tmavším stínem.

Pozor na pandu a Kleopatru

S černou vždy opatrně, žádné černé stíny ani rtěnka (pro nadšené fanynky ságy Twilight nebo gothic)!

Pokud používám černou, pak vždy jako konturovací tužku na vrchní stranu víčka těsně k řasám, a na spodní část oka od vnějšího koutku pouze do 1/3. Touto zásadou nechť se řídí všichni, kdo nechtějí vypadat jako panda. Experimentovat s prodlužováním linek á la Kleopatra také nebude nejlepším nápadem, přece jen je 21. století.

Nejprve naneste tužku na rty až poté samotnou rtěnku, nejprve vykreslete horní ret, až poté spodní, jemně obtiskněte, přiložte papírový kapesník a poklepejte si na rty štětečkem na pudr. Docílíte tak lepší fixace. Trendem letošního podzimu jsou tzv. ombré rty, kdy se použije tmavší konturovací tužka na rty a světlejší barva rtěnky. Kombinaci je však vhodné vyzkoušet dříve, než večer před konáním tanečních.

Pro odolnost celého líčení použijte transparentní fixační pudr.

A nejdůležitější a často porušované pravidlo závěrem. Před spaním pleť kompletně odličte a zbavte nečistot. Nejprve odličte oči, omyjte obličej, ošetřete pleť micelární vodou a namažte hydratačním krémem. Deset minut, které tomuto rituálu věnujete, se vám milionově vyplatí.