Vše začalo na podzim roku 2022, kdy si Michaela všimla, že má mléčnou sekreci z bradavky a nahmatala si bulku v prsu. "Následovalo vyšetření, kde mi bylo sděleno, že se jedná o zduřenou mléčnou žlázu. Uklidnila jsem se a nepřikládala tomu velký význam. Po pěti měsících jsem si ale bohužel nahmatala ještě navíc zduřenou uzlinu. Následovalo velké kolečko různých vyšetření, včetně biopsií. Byl mi diagnostikován karcinom prsu vysoké aktivity s metastázami do uzlin a bohužel i mnohačetné jaterní metastáze. Nyní jsem na začátku své cesty," popsala svou těžkou životní situaci Michaela, která má za sebou první dávku paliativní chemoterapie a biologické léčby.

"Díky svým dětem, rodině a blízkým kamarádům nepřestávám doufat v dobrý konec. Věřím, že v době, která mi bude dopřána, se najdou i nové způsoby léčby tohoto zákeřného onemocnění," dodala.

Chcete Míše pomoci? Sbírku naleznete ZDE 

Zpráva o vážném onemocnění šokovala nejen rodinu, ale i kamarády a známé. "Na dárcovské platformě Donio.cz jsme pro Míšu založili finanční sbírku. Zároveň všichni velice doufáme, že se povede další šíření nádorů alespoň zpomalit či nejlépe zastavit," řekla kamarádka Míla Netolická.

Vosky s rozpuštěnými barevnými pigmenty.
FOTO: Svíčky od Svíčkové báby z Práčova chtějí nevěsty i čarodějnice k rituálům

Přátelé Michaelu vnímají jako člověka se srdcem na správném místě. "Spoustě lidem pomohla, poradila či jen zlepšila den. Nikdy nikoho neodmítla a na všechno se snažila najít řešení. Má ráda sport, je členkou fitness komunity v Hlinsku, kde svojí přítomností rozsvítí celé fitko. Ke sportu vede i svoje děti. Často je doprovází na fotbalové zápasy a taneční soutěže. Sportovní duch se u ní projevuje i tak, že je vytrvalá, nevzdává se a věří ve vítězství. Je fascinující, jak odhodlaně bojuje s touto diagnózou," dodala druhá přítelkyně a iniciátorka sbírky Lída Moučková.

Michaela je vzhledem k vážné diagnóze v současné době v pracovní neschopnosti. Je samoživitelka, o čtrnáctiletého Míšu, jedenáctiletou Markétku a pětiletého Marečka se stará svědomitě, ale peníze rodina k životu potřebuje. Kamarádi jí prostřednictvím sbírky na Donio.cz chtějí ulehčit a pomoci v těžké životní situaci.

Oslava byla veselá za účasti klientů Domova seniorů u Bažantnice i ošetřovatelského personálu. Jubilantka krásně pookřála.
Marie Lizánková oslavila své 106. narozeniny. Už jsem starožitnost, usmála se

"Vybrané peníze budou využity na úhradu nákladů za léčbu, studium dětí, úhradu jejich volnočasových aktivit. Také pomohou ke splacení hypotéky na dům, ve kterém společně žijí a na další výdaje spojené s bydlením a chodem domácnosti. Prosím, přidejte se k nám, společně jim dokážeme pomoci! Děkujeme za sebemenší příspěvek," vyzývá kamarádka Míla.

Do konce sbírky zbývá asi padesát dní, zatím je vybraná polovina z cílové částky. Dárci přispívají podle svých možností od stokoruny výše a v komentářích vyjadřují svou velkou podporu a přání uzdravení ze zákeřné nemoci. "Míšo, držte se a neztrácejte optimismus," zní jeden z povzbudivých vzkazů.