Část okresu bude v sobotu uzavřena. Kvůli desátému ročníku Rallye Mogul Železné hory budou některé vesnice odříznuty od „civilizace“.

Pořadatelé připravili pro pětasedmdesát posádek trať na osmi rychlostních testech, které budou měřit 82 kilometrů. První rychlostní zkouška je dlouhá 8,1 km a je stejná jako vloni. Start je nedaleko Stolan, rychlostní zkouška vede přes Skupice, Janovice, Zbyhněvice, Pohled a končí za Deblovem. Další rychlostní zkouška je nejdelší v historii soutěže, měří 13, 8 kilometru a vede v okolí Nasavrk. Je prodloužena o technickou část v Petrkově. Součástí rallye je i v pořadí třetí, nově zařazená rychlostní zkouška, která měří 8, 3 kilometru. Závodníci se mohou těšit na rozličný povrch, na trati je i rozdrolený asfalt, šotolina nebo mostek přes vodu.

Jediným zástupcem chrudimského okresu je Martin Kučera, který jede v barvách týmu Rallye Team Chrudim. Kučera s vozem Toyota Celica startuje jako předjezdec.

Někteří závodníci už jsou na Chrudimsku, ale trať dosud podle pokynů ředitele rallye Marka Šimíka nesmí testovat. Povoleno to mají od zítřejšího rána. V tuto chvíli je předčasné tipovat vítěze, ale mezi fandy rallye se hovoří o Jiřím Kalistovi, který loni závod vyhrál.

(ron, dd)