„Na bezpečnost jsme kladli největší nároky. Dokonce jsme vyřadili posádku, která před samotným závodem nedodržovala rychlost při seznamování se s tratí,“ potvrdil pořadatel akce Marek Šimík. Jen na samotné zabezpečení rallye bylo potřeba přes sto třicet pořadatelů u trati.

Nejenom páteční náměstí při představování posádek, ale i divácká místa na jednotlivých rychlostních zkouškách byla v sobotu zaplněna návštěvníky. „Z mého pohledu je skvělé, že se v Chrudimi odehrála taková akce. Jsem obdivovatelem rychlých aut a tak musím uznat, že jsem si přišel na své. Ani příští ročník rallye si určitě nenechám ujít,“ komentoval nadšení při akci Michal Hrouzek.

Prohlídku trati si nenechal ujít ani chrudimský místostarosta Roman Málek, který navštívil rychlostní zkoušku v Morašicích a Pohledu. „Atmosféra byla velmi příjemná, lidé se bavili, a to jsem rád. Navíc v Morašicích měli hasiči velmi dobré klobásy,“ zašprýmoval Málek, který byl očividně unaven i z ranních a večerních vzletů balonů, nad kterými dohlížel.

Některá závodní auta u ženského publika vyvolávala úsměv: „Tahle kára snad nemůže ani dojet,“ komentovala Lucie Šárovcová z Mikulovic.

Tomu by dal za pravdu i Chrudimák Pavel Vít. „Původně jsme chtěli soutěžit taky, ale nepodařilo se nám dát auto do pojízdného stavu. Nicméně celý závod jsem pečlivě sledoval a velmi se vydařil. V závěru závodu nás zaujala svérázná jízda trabantů.“ Celé závody byly součástí Rallye Cupu 2009.