Jubilejní 15. ročník Rallye Železné hory odstartuje z Resslova náměstí v Chrudimi zítra v 16 hod. a bude pokračovat v sobotu devíti rychlostními zkouškami.
Po úzkých a klikatých silnicích v Železných horách se budou jako tradičně v tuto dobu prohánět soutěžní speciály různých tříd.

Jubilejní 15. ročník Rallye Železné hory je i letos zařazen do seriálu soutěží Českomoravský pohár rallye jako čtvrtý podnik.

„Koncepce soutěže bude stejná jako v loni. Tedy tři rychlostní zkoušky se pojedou třikrát po sobě v sobotu od 9 hodin. Délka sekce je asi 70 kilometrů, zabezpečených je 23 kilometrů. Servisní zóna bude na vojenském letišti v Chrudimi," dodává Marek Šimík, ředitel Rallye Železné hory.

Zájem posádek o start na rallye je enormní. Aktuální seznam přihlášených již čítá, včetně předjezdců, legend a účastníků jízdy pravidelnosti, 80 dvojic. Ty se divákům představí zítra v 16 hod. na Resslově náměstí v Chrudimi, odkud slavnostně odstartují.

„Nemůžeme opomenout ani přípravu pro diváckou obec. Tradičně budou všechny posádky v pátek odpoledne představeny na Resselově náměstí v Chrudimi, nebude chybět ani doprovodný program. Vzhledem k tomu, že soutěž je velmi kompaktní – mezi rychlostními úseky jsou vzdálenosti kolem 10 km – bude i náročný divák mít možnost v sobotu shlédnout část posádek v jedné sekci na 2 místech," dává Marek Šimík první ochutnávku informací i divákům a pokračuje: „Především bych chtěl poděkovat všem zástupcům obcí a obyvatelům za důvěru a spolupráci při přípravě i vlastním průběhu automobilové soutěže."

Trasu včetně diváckých míst naleznou zájemci na stránkách www.rallyepardubice.cz. (ši)