„Pravda je, že jsme posádky ještě před startem trochu vystrašili s tím, že jich je hodně a panuje velké vedro, které ovlivní povrch trasy a bude mít vliv na pitný režim. Proto byly jízdy spíše opatrné,“ usmívá se ředitel Rallye Železné hory Marek Šimík.

Novou rychlostní zkoušku vedoucí do Libáně u Nasavrk nedoprovázely větší škody, které předvídal jeden z místních obyvatel v písemném protestu. „Nakonec došlo k poškození dvou plotů. S tím jedním jsme počítali, druhý jsme nečekali. Každopádně tyto škody napravíme,“ pokračuje Marek Šimík.

Tropické vedro se podepsalo i na počtu odstoupivších posádek, kterých byly čtyři desítky. Nejčastější závadou bylo přehřátí motoru, vysoké teploty také nesnesly některé spojky a brzdy. Horký asfalt nepůsobil dobře ani na pneumatiky. Nicméně ze 132 startujících dojely více než dvě třetiny v pořádku.

Vítězem se stala česká posádka Karel Štochl – Adéla Vacková s autem Škoda Fabia R5. Renomovaný jezdec absolvoval železnohorskou trať poprvé a vyjádřil se o ní pochvalně. Když se Polák Janusz Lelek dozvěděl, že Štochl startuje, na poslední chvíli se přihlásil také. Vznikl tak krásný souboj, který skončil ve prospěch Čecha.