Akce začala v pátek kolem osmnácté hodiny na chrudimském náměstí podvečerním oficiálním představením všech soutěžních vozů a jejich posádek. Po úvodním ceremoniálu již nic nestálo v cestě vlastním závodům.

Měla by se Rallye Pardubice vrátit na Chrudimsko i v roce 2009? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku. Zapojte se do diskuze!


Trať vedoucí po trase Liboměřice - Křižanovice - Bojanov - Chotěnice - Morašice - Mladoňovice byla v sobotu perfektně připravena, pořadatelé byli na svých místech, diváci již netrpělivě očekávali první závodní speciály, a tak se mohlo odstartovat. Vozy vyjížděli v jednotlivých třídách A3, A2, A1, H4, H3, H2, a Pravidelnosti a absolvovali osm rychlostních testů.

Diváci mohli zhlédnout různorodý vozový park, avšak ani vozy značky Trabant, startující v kategorii Pravidelnost se nenechaly zahanbit. Jejich majitelé je perfektně připravili, tudíž nebyl problém vidět tato východoněmecká autíčka uhánět po silnici rychlostí kolem sta kilometrů v hodině. Z novějších vozů jsme na trati mohli vidět Mitsubishi Lancer, Peugeot 106 a další. Závod byl perfektně po organizační stránce připraven.

Bezpečnost při rallye byla pro pořadatele prioritou

Na trati rallye Pardubice referentskevozy.cz byla připravena posádka Rychlé záchranné služby, pro pořadatele byla bezpečnost diváků a závodníků na prvním místě. „Podél trati bylo rozmístěno mnoho pořadatelů, místa pro diváky byly vybrány pečlivě s ohledem na jejich maximální bezpečnost. Ta byla také posílena tím, že každý příjezd soutěžícího vozu byl ohlašován zapískáním na píšťalku, aby nedocházelo například k nechtěnému připletení přihlížejícího na trať,“ uvádí ředitel závodu Marek Šimík.

Po dojezdu posledního automobilu do cíle následoval kolem sedmnácté hodiny odpolední příjezd všech vozů opět na chrudimské náměstí Josefa Ressela, odkud se posádky vydaly na slavnostní vyhlášení výsledků do chrudimského Baraka baru v areálu hotelu Bohemia. Ceny třem nejlepším z každé kategorii v podobě poháru a pamětního listu města Chrudimě předal Marek Šimík, společně s chrudimským místostarostou Romanem Málkem a krásnými hosteskami. „Závod nabídl mnoho krásných sportovních zážitků,“ řekl místostarosta Má­lek.