Rekonstrukce policejních služeben v České republice vychází z Projektu P1000 a tímto procesem by měly projít veškeré policejní služebny.

Jejich součástí se tak stane otevřená modro bílá recepce, chybět nebude hrací koutek pro děti, zázemí pro matky, automat s občerstvením, samozřejmostí bude bezbariérový přístup a sociální zařízení pro handicapované. Služebny budou vybaveny veškerými moderními technologiemi včetně internetu.

První policejní služebnou v okrese Chrudim, která prošla touto rekonstrukcí, je služebna ve Skutči. Ve čtvrtek byla úspěšně zkolaudována a následovat bude slavnostní otevření. Účast přislíbil i ministr vnitra Ivan Langer.

Tisková mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR Chrudim Věra Hamáčková považuje tento projekt za správný krok zejména směrem k veřejnosti. „Policie se prezentuje jako služba veřejnosti, ale kontakt mezi policisty a lidmi, kteří přicházejí z různých důvodů, doposud probíhal v nepříjemných, stresujících prostorách, a to se má nyní změnit. Příjemné pracovní prostředí ocení i policisté, i když rekonstrukce se vztahuje pouze na vstupní prostory,“ dodává Hamáčková.

Rekonstrukcí podle Projektu P1000 projdou i ty policejní služebny, které byly dříve už nákladně opraveny. Například v Hlinsku či v Chrudimi.

(mš)