Když ředitel vloni ve svém autě boural, naměřili mu vzápětí policisté přes 2,5 promile alkoholu. Hrozilo mu tak až tříleté vězení.

Navzdory záznamu v trestním rejstříku ředitel ve své funkci setrvá. Starosta města Petr Řezníček hned vloni konstatoval, že k pochybení Zdeňka Koláře došlo v mimopracovní době a že tak není důvod jakkoli na ně reagovat a na jeho stanovisku se ani teď nic nemění. Například na sociální síti se však lze setkat i s opačnými názory, kdy někteří lidé míní, že v čele městem zřizované firmy by měl stát zcela bezúhonný člověk.

Nečinnost chrudimské radnice kritizuje rovněž opoziční zastupitel Roman Málek. Ten polemizuje například s představou a ředitelově pracovní době („od kdy jednatel firmy má pracovní dobu?") a ptá se, zda „teď ředitel bude mít svého řidiče nebo zda bude jen sedět v kanceláři?"

V cestování za svými povinnostmi ale Zdeněk Kolář nevidí větší problém. „Na jednání s firmami mimo město se mnou obvykle jezdí někdo z vedoucích, takže sám řídit nemusím a pokud už budu kdekoliv jednat sám, dopravím se na takové místo vlakem. Co se týče jednání po Chrudimi či v jejím okolí, mám jízdní kolo," řekl včera Zdeněk Kolář.