Ze školky nezmizela malá suma – tisková mluvčí okresního ředitelství Policie ČR Věra Hamáčková sice nesdělila celkovou výši, ale potvrdila, že jde o stovky tisíc korun. „Přesnou výši škody neznáme, řekne ji přivolaný znalec z oboru účetnictví. Sedmatřicetileté ženě bylo sděleno v říjnu obvinění z trestného činu zpronevěry a krádeže,“ uvedla Hamáčková.

Ředitelka Iva Škaloudová je zklamaná tak, že podala rezignaci a chce od nového roku odejít úplně mimo obor.

„Když projdete tím, že vás podrazí člověk, kterého sedm let znáte, sedí vedle vás a tváří se, že je tu pro naši školku, zažijete strašný pocit zklamání. Nedá se to ustát. Kdybych zůstala v prostředí školky, cítila bych se hrozně. Z psychického otřesu, který jsem zažila, bych se nedostala. Musím změnit prostředí, lidi, začít myslet na něco jiného. Ztráta důvěry je strašná věc,“ řekla ve středu se slzami v očích ředitelka, která za tři týdny odchází.

Účetnictví podle jejích slov nevykazovalo žádnou chybu, prošlo několika audity zvenčí. Nyní musí zpronevěru rozplést znalci a určit definitivní výši škody. „Přišla jsem na nesrovnalosti v době, kdy účetní byla na dovolené. Když jsem se zeptala na důvod, řekla, že bych ho nepochopila,“ dodává hořce Iva Škaloudová.

Její nástupkyní se od 1.ledna stane Milena Pokorná.