Park je v květnu otevřen jen o svátcích a víkendech od 10 do 17 hodin, v červnu a o prázdninách bude ale v provozu denně od 10 do 18 hodin.

Pro tuto sezonu je připraveno několik novinek. Při procházce od Báry směrem k lesní tělocvičně lze objevit menhir rozložitý kámen s vytesanými a barevně ztvárněnými dlaněmi. Přiložte ruce a zkuste načerpat energii, kterou horniny přijaly za miliony let svého vývoje.

„Vztyčení menhiru na Podhůře je výsledkem spolupráce Městských lesů Chrudim, Národního Geoparku Železné hory a CHKO Železné hory, jejichž území se protíná právě v oblasti Podhůry. Projděte bránou Železných hor a vydejte se na výpravu po Geoparku nebo po oblastech, které jsou chráněny pro svoji jedinečnost a zvláštnost," vyzývá vedoucí rekreačních lesů Lucie Janovská. „Pokud ale chcete zůstat v Rekreačních lesích, nabízíme druhou novinku v podobě areálu pevných kontrol orientačního běhu. V lesích v okolí Báry je připraveno 23 kontrolních stanovišť v podobě barevně zvýrazněných dřevěných kůlů o výšce jednoho metru. V domku u Báry si můžete zdarma vyzvednout podrobnou mapu pro orientační běh v měřítku 1:10 000 a běh si vyzkoušet na vlastní kůži. Rádi bychom orientační běh přiblížili veřejnosti a ukázali, že jde o sport pro všechny generace," vysvětluje Lucie Janovská.

Na webových stránkách areálu pevných kontrol dostupných z www.podhura.cz a z webu klubu orientačního běhu OK Lokomotiva Pardubice najdou zájemci i GPS souřadnice kontrolních stanovišť, takže areál může být příjemným zpestřením a trochu jinou zábavou i pro rostoucí rodinu českých „kačerů" (vyznavačů geocachingu).