Starosta Chrudimě Petr Řezníček zaujme místo v dozorčí radě společnosti Elektrárny Opatovice. Stane se tak na základě požadavku samotné firmy. Kladné stanovisko k Řezníčkově nominaci již zaujala i rada města.

Souhlas rady vlastně vůbec nebyl nutný, starosta totiž zasedne do orgánu firmy jako fyzická osoba – formálně sám za sebe. Řezníček přesto říká, že chce i ve své nové funkci, mimochodem dobře placené, sloužit hlavně městu.

Nebudou ale zájmy města se zájmy elektrárny v rozporu? Vždyť firmě by mělo jít hlavně o zisk, jehož navýšení zajistí mimo jiné i dalším růstem počtu chrudimských odběrných míst. A to i v budovách či organizacích řízených městem. O tom již ostatně radnice se zmíněným dodavatelem tepla jedná třeba v souvislosti s topením ve sportovní hale.

Podle starosty to ale problém není, právě Elektrárny Opatovice prý dlouhodobě nabízejí spolehlivé, pohodlné a přitom i poměrně levné dodávky tepla.

Petr Řezníček odpověděl i na to, jak naloží s odhadovaným půl milionem získaným ročně navíc. „Ani nevím, o jakou částku se jedná, nezajímal jsem se o to,“ uvedl nejprve Řezníček.

„Má účast v této společnosti ale určitě není otázkou příjmů, jsem slušně placený jako starosta. Peníze, jež mi po zdanění případně zůstanou, věnuji ve prospěch městských aktivit,“ slíbil Řezníček.