Městská policie zde funguje od dubna a během tří měsíců se muži zákona skutečně nenudili. „Začali jsme odhalením pachatele, který kradl železo na vlakovém nádraží v Heřmanově Městci, poskytovali jsme první pomoc pobodanému muži, asistovali jsme u odebírání týraných psů," vyjmenovává velitel strážníků nejvýznamnější zásahy, které vyčnívají z běžné denní činnosti strážců pořádku.

V jejich sítích skončili také tři šoféři, kteří překračovali povolenou rychlost v obci nebo řídili opilí. Například mladík za volantem Škody Fabie, kterého strážníci lapili na konci června, nadýchal více než dvě promile a jak se posléze ukázalo, neměl dokonce ani řidičský průkaz.

Posádka modré Škody Octavie se dokonce pokusila strážníkům ujet. Následovala dlouhá honička v heřmanoměsteckých ulicích. A když muži zákona uprchlíky zablokovali, ti se pokusili vzít do zaječích po svých přes městský park, ale obratem je chytili.

Služebnu MP Heřmanův Městec zřídilo vedení města v budově bývalého městského úřadu na náměstí Míru. „Prostory se nemusely nijak nákladně rekonstruovat, jen se uzpůsobily potřebám městské policie," poznamenává heřmanoměstecký starosta Josef Kozel.

Do plného stavu strážníků však nyní jeden schází a městský úřad už vyhlásil další kolo výběrové řízení. „Válčíme s nedostatkem lidí, o tuto práci není zrovna velký zájem," poznamenává Roman Charvát.

Poslední víkend v srpnu se v Heřmanově Městci uskuteční Bartolomějská pouť. Na pořádek během ní budou aktivně dohlížet strážníci, nicméně starosta Kozel dodává, že pouť má tak velký dopad na život ve městě, že hlavně v nočních hodinách pomůže s dohledem bezpečnostní agentura.