Křižovatka, kterou buduje Ředitelství silnic a dálnic, a přes kterou do města vjíždějí auta z jihu od Slatiňan, bude uzavřena od této soboty až do pondělí.

Jak připustil místostarosta města Jaroslav Trávníček, řidičům to zřejmě docela zkomplikuje dopravu. „Objížďka povede ze Slatiňan přes Presy a napojí se na městský okruh u nemocnice. Kdo zná místní poměry, může si najít i jinou trasu," uvedl Trávníček. Motoristé tak mohou ve Slatiňanech uhnout také na Vlčnov, případně zamířit do Chrudimi přes Vrcha.

Kdo objede, vyhraje

Motoristé jedoucí například od Heřmanova Městce a směřující přes Chrudim dál na Slatiňany by tentokrát rovnou mohli dát přednost spojce vedoucí z Markovic přes Vrcha a Říště. Podle místostarosty lze očekávat zvýšený provoz i v chrudimské ulici Na Ostrově, která vede podél sídliště U Stadionu a po níž budou v uvedených dnech navíc projíždět i autobusy MHD.

Kruhový objezd má být hotov do konce listopadu. Jeho stavbou se město připravuje na situaci, která nastane po dostavbě první etapy obchvatu města.