LEDEN

Nový rok začal neradostně. Na chrudimském letišti se při seskoku zabil parašutista, kterému se neotevřel padák. K další tragédii zde došlo v červnu, kdy nehodu sportovního letadla nepřežil jeho pilot. Další dva lidské životy vyhasly v první polovině roku na silnicích.

ÚNOR

Dva ze svých vrcholů si chrudimský Rok hudby odbyl již v únoru při koncertech Dagmar Peckové a Lucie Bílé.

BŘEZEN

Futsalisté Era–Packu vyhráli pátý titul v řadě nejvyšší české soutěži, v základní části navíc nenašli ani jednou přemožitele a vytvořili tak rekord. Zmiňme i další letošní sportovní události: pátou výhru Josefa Macháčka na Rallye Dakar nebo titul Sportovce roku Chrudimska pro sportovního rybáře a mistra světa Michala Tichého.

DUBEN

Hospodářská krize dolehla i na Chrudimsko, po několika měsících růstu začala míra nezaměstnanosti lehce klesat právě v dubnu. A to i přes problémy, kterým čelila například hlinecká společnost ETA a další podniky na Chrudimsku.

KVĚTEN

Problémy kolem stavby obchvatu Chrudimi se táhly jako červená nit celým rokem, velmi výrazně se o nich diskutovalo také na Resselově náměstí při květnovém Dni s Deníkem.

VÍCE NA TÉMA OBCHVAT NAJDETE ZDE!

ČERVEN

Maškarní obchůzky z Hlinecka učinily další krok v cestě na seznam památek Unesco, když byly zapsány do Seznamu nemateriálních statků tradiční a lidové kultury České republiky.