Na tuto prestižní akci dorazili i instruktoři z dalších krajů České republiky. Někteří nabrat zkušenosti, jiní se přijeli o ty svoje podělit.

Návštěvníkem akce byl také Roman Málek z chrudimského Občanského sdružení Altus, který se zúčastnil například dílny pletení z papíru či malování na obličej, kterou vedla Jiřina Falková z občanského sdružení 7 DNÍ. „Malování na obličej bylo něco netradičního a zajímavého,“ říká Málek, jemuž se líbil i program Filipa Rosenkrance z DDM Hrádek Třebíč o semestru v Koreji, kde kromě ochutnávky ženšenového bonbonu vzpomněl i na svoji mezizastávku na letišti v Soulu.

Roman Málek kromě prezentace města zjišťoval na akci také potřeby vedoucích dětských kolektivů za účelem návštěvy regionu Chrudimsko - Hlinecko. Právě tyto výstupy budou sloužit k přípravě části marketingového projektu na podporu cestovního ruchu, kterou realizuje Česká rada dětí a mládeže z Regionálního operačního programu NUTS II - Severovýchod.

Kromě toho vyzkoušel i nový program zaměřený na komunikaci neziskovek s politiky a úředníky.

Nyní se již všichni mohou těšit na další Regionální vzájemnou výměnu zkušeností, která proběhne 9. - 11. března příštího roku ve Žďáru nad Sázavou.