"Rorýs obecný nedokáže sám vzlétnout ze země. Proto při jeho nálezu ho nejprve z dlaně lehce nadhoďte nejlépe nad trávníkem. Ve většině případech odlétne. Pokud ne, potom volejte záchrannou stanici," radí Majka Cachová z Pasíček.

Zvířata v problémech se objevila v Pardubicích ve velkém. Ráno v osm hodin se v Lexově ulici našla tři mláďata poštolky, která strážníci nemohli vrátit do hnízda. Proto se jich ujali a spěchali za dalšími příslušníky zvířecí říše. Tentokrát šlo o tři hryzce, kteří se našli na zahradě. Jen co je převzali, přišla na řadu velmi mladá kavka.

"Není čas a jedeme dál, tentokrát pro krákorajícího zraněného havrana na zahradě mateřské školy. Zraněné křídlo měla i vrána, kterou strážníci sbírali o deset minut později. Zachraňovat museli také tragicky osiřelou trojici mláďat Zajíce polního. Tečku za zvířecím kolotočem udělala po sedmnácté hodině další mladá a zraněná kavka v Macanově ulici," popsal mluvčí Městské policie v Pardubicích Jiří Sejkora s tím, že všech sedm zvířat bylo převezeno do Záchranné stanice Pasíčka.