V uplynulém školním roce ho navštěvovalo osmnáct žáků od třetí do osmé třídy. Žáci se učí dopravní značky, řešit křižovatky, vysvětlují si pravidla chování a jízdy na silnicích. Také se učí poskytnout první pomoc při dopravních nehodách.

Průkaz cyklisty

Žáci trénují na školním hřišti a pravidelně jezdí i na dopravní hřiště do Chrudimi. V dubnu se v areálu Základní školy v Rosicích konalo základní kolo dopravní soutěže, kde všichni získali průkaz cyklisty a ti nejlepší vytvořili tým, který reprezentoval školu v okresním kole dopravní soutěže v Chrudimi ve složení: Hedvika Chourová, Lenka Pražanová, Petr Hejduk, David Smejkal.

Rosičáci jasně zvítězili a postoupili do kola krajského, které se konalo na počátku června v Seči. I zde nenechali nikoho na pochybách, že v Rosicích mají nejen skvělé sobotní trhy, ale i výtečné cyklisty. Ti jako vítězové jeli ke konci června reprezentovat nejen školu, ale i Obec Rosice a Pardubický kraj na celostátní soutěž do Zlína a všichni jim drželi palce.

Starosta chválí

„Ze čtrnácti zúčastněných krajů se naši zástupci umístili na skvělém sedmém místě a jeden člen našeho týmu - David Smejkal, se stal dokonce třetím nejlepším cyklistou v České republice! Příkladná práce paní učitelky a vůle i píle našich žáků přináší své ovoce. Už se proto velice těšíme na další rok,“ chválí místní šikovné děti rosický starosta Luboš Netolický.