„Lidé jsou vyčerpaní, touží po klidu a odpočinku na čerstvém vzduchu. Na ústech mají roušky, se kterými ve městě jakoby srostli. U nás je mohou bez obav sundat, protože se prakticky s nikým nemusejí setkat,“ říká majitelka rváčovských roubenek Lenka Štenglová.

Deník na návštěvěZdroj: DeníkChaloupky pronajímá jako celek, což vyhovuje přísným protiepidemickým opatřením. Preferuje pouze zájemce o rodinnou rekreaci – party přátel toužících po mejdanech odmítá. „Klienty po přivítání venku seznámím s vybavením roubenky, poradím, jak si mají zatopit v peci. Když odjíždějí, je podmínkou otevřít okna a vydezinfikovat všechny kliky u dveří. O následnou očistu celého objektu se už poté postaráme sami,“ popisuje zavedené praktiky Štenglová.

Pobyt v roubenkách připomíná zmrtvýchvstání. Do vyčerpaných šedivých obličejů postupně vstupuje zdravá barva, vždyť běžky nebo procházky na čerstvém vzduchu dělají své. Odpočinek na modrobílé kachlové peci připomíná dobu zašlých časů, finská sauna a bylinková lázeň odeženou z těla stres a bacily.

„Hned jak vkročíte do chaloupky, budete si připadat jako ve snu. Má všechno včetně perfektního vybavení kuchyně. Naprosto ideální pro dovolenou,“ chválí Kateřina, která strávila v roubence Melánka ozdravnou dovolenou.