Do redakce Chrudimského deníku přibylo dvacet nádherných sošek koček a andělů (jednu takovou lze vidět i na snímku vpravo přímo ve výrobě). A jedna z nich může být i vaše!

Je to velmi jednoduché. Stačí navštívit stránku Chrudimského deníku na sociální síti Facebook a dát jí „like". Každému dvacátému věnujeme kočku nebo anděla podle jeho výběru. Detaily předání domluvíme individuálně.

BUDOUCÍ UPLATNĚNÍ

Dekorace však nejsou jen tak ledajaké. Jejich autory jsou klienti Domů na půli cesty v Hrochově Týnci, který provozuje Centrum J. J. Pestalozziho Chrudim. Ti v dílnách ručních pracích vyrábí ozdoby z nejrůznějších materiálů.

Dům na půli cesty pomáhá lidem od 16 do 26 let postavit se na vlastní nohy, osamostatnit se a vyřešit palčivé problémy.

„Nejsme ubytovna, aby u nás klienti celý den leželi a nic nedělali. Dílny slouží k tomu, aby se naučili pracovní návyky a dovednosti, které jim pomohou při uplatnění na trhu práce. Aby tedy dodržovali pracovní dobu, chodili včas, dokázali vyrobit výrobek v určité kvalitě a kvantitě," vysvětluje Zuzana Tvrdíková z Centra J. J. Pestalozziho.

Počet pracantů, se v dílnách různí. Dům na půli cesty obývají například maminky s malými dětmi, které jsou od této povinnosti oproštěny, aby mohly pečovat o své ratolesti. Dílen se neúčastní ani ti, kteří chodí do školy nebo do práce. Zbylí musí každý pracovní den na čtyři hodiny do služby. A nepracují jen v dílnách. Kolem domu se rozkládá užitková i okrasná zahrada, a tak když je potřeba, klienti se stávají zahradníky.