„Doufám, že počasí umožní stavbu, aby se během března podařilo vyhlídku dokončit, a ta byla na turistickou sezónu už hotová," řekl třemošnický starosta Miroslav Bubeník a jak vzápětí dodává, všechno nasvědčuje tomu, že by se to mohlo povést.

Vyhlídková věž už je vlastně hotová, respektive řemeslníci vyrobili všechny komponenty, které nyní v rozloženém stavu čekají na sestavení. Rozhledna tak vlastně připomíná jedno velké puzzle.

Ve zbytku hradní věže vyrostou tři ocelové, osm a půl metrů vysoké pilíře s matnou povrchovou úpravou, aby neodrážely sluneční paprsky. Ty ponesou dvě vyhlídkové plošiny. Kolem jednoho sloupu se obtočí dřevěné schodiště, aby bylo možné pohodlně vystoupat až na vrchol. Tím návštěvníci vykouknou nad hradbami, aby na vlastní oči poznali, jak dobře dávní stavitelé vybrali místo pro Lichnici. Byl to takzvaný strážní hrad, ze kterého je už nyní, bez vyvýšeného místa, dechberoucí výhled do širokého okolí. Pravda, stromy za ta staletí trochu povyrostly, takže vyhlídka přijde mnoha turistům více než vhod.

„Náklady na pořízení rozhledny se ustálily na částce 1,6 milionu korun," dodal starosta Bubeník.