„Sjezdovka je dobře zasněžená, pěkná," zvou lyžaře provozovatelé areálu a přidávají ještě upozornění, že lyžařská škola je prozatím mimo provoz. Sjezdovka bude pro veřejnost otevřena denně.

Na svahu sněhem pokrytého areálu hlineckého ski klubu se mezitím lyžuje už druhým týdnem, neboť sezóna tu, díky poměrně příznivým klimatickým podmínkám i s přičiněním výkonnější zasněžovací techniky, začala už 17. prosince. Na rozdíl od předcházejících tří sezón si tu tentokrát lyžaři i snowboardisté mohou dosyta užívat zimních radovánek i během aktuálně probíhajících školních vánočních prázdnin.
Na vlekem vybavené sjezdovce v Trhové Kamenici se prozatím kvůli nedostatku přírodního sněhu nelyžuje, neboť tamější svah není opatřen zasněžovacím zařízením.

Kvůli nedostatku přírodního sněhu prozatím nemohly být upraveny ani běžkařské stopy v oblasti Mikroregionu Centrum Železných hor. Terén tu na většině míst pokrývá jen tenký bílý poprašek, pro úpravu stop je však potřebná přibližně dvaceticentimetrová vrstva sněhu.