Seč

Na Seči se v sobotu 30. listopadu konal vánoční jarmark, který odstartoval odpoledne. Prodejci nabízeli vánoční sortiment, uzeniny, dekorativní předměty a pamlsky. Občerstvení jako grog nebo svařák bylo možné zakoupit u stánků hasičů. V průběhu odpoledne několikrát vystoupil dětský sbor při ZŠ Seč. Před rozsvěcením stromu se ujal slova starosta města Marcel Vojtěch, kterého pak po rozsvěcení stromu vystřídal moderátor Vladimír Hron.

Ronov nad Doubravou

V Ronově nad Doubravou se též konaly vánoční trhy. Tam byl stánkový prodej zahájen od 13 hodin. Stánkaři nabízeli návštěvníkům svařák, grog, domácí sýry, medoviny, punč, cukrovou vatu, trdelníky, ozdoby a další sortiment. Odpoledne se v kostele sv. Vavřince konaly dva koncerty. Strom se rozzářil o půl páté večer. Smíšený pěvecký sbor Gaudeamus ze Světlé nad Sázavou pak v kostele zazpíval Rybovu Českou mši vánoční.

Třemošnice

Vánoční program začal v Třemošnici vernisáží výstavy „Netradiční vánoční stromek“ v městské galerii. Během odpoledne se konaly vánoční trhy, kde si rovněž návštěvníci mohli zakoupit vánoční a dekorativní předměty. V občerstvení nechyběla vynikající čočková polévka. Hasiči nabízeli tradiční předvánoční zahřívací nápoje jako grog, punč, svařák či čaj.

Od 16 hodiny se konal na připravené stage koncert zpěvačky Anny Julie Slováčkové s kapelou Aura. Všichni netrpělivě čekali na 17 hodinu, což je již tradičně čas rozsvěcení vánočního stromu. Slova se na pódiu ujal starosta města Miroslav Bubeník a popřál občanům klidné prožití vánočních svátků. Pak začal odpočet a slavnostní rozsvícení stromu, kdy se davem neslo „Jéé, to je krásné!“