Třemošnice: Od 16 hodin začne slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na třemošnickém náměstí. Připravený je bohatý kulturní program, jarmark a vystoupí i kapela Wječná žízeň.

Slatiňany: Vedení slatiňanské radnice žádnou velkou akcí nepořádá, leč během víkendu se rozsvítí ozdobený stromek ve Slatiňanech u kruhového objezdu a také v Trpišově.

Po koncertu

Seč: Na náměstí Prof. Č. Strouhala v Seči začnou vánoční trhy již tuto sobotu 29. listopadu, a to od 10:00. Milovníci hudby si přijdou také na své, protože od čtyř hodin odpoledne je naplánovaný adventní koncert v kostele sv. Vavřince. Jakmile dozní poslední tóny pozvaných hudebníků, v pět hodin se slavnostně rozsvítí vánoční strom na náměstí.

Skuteč: Během sobotního dopoledne bude postavený strom na skutečském náměstí, který ozdobí místní skauti. Velká akce se však při rozsvícení neuskuteční.

Ronov nad Doubravou: Vánoční trhy začnou v Ronově nad Doubravou na Chittussiho náměstí 29. listopadu od 10 hodin. Od dvou vystoupí ronovští žáci z mateřské i základní školy, v půl páté se rozsvítí vánoční strom a od pěti začne adventní koncert.

Čerti a andělé

Proseč: Adventní hrátky s anděly a čerty, které se uskuteční v neděli 30. listopadu od 15 hodin na prosečském náměstí, pořádá Klub Hnízdo Proseč ve spolupráci s vedením města. Hlavně pro děti jsou připravené pekelné soutěže a k vidění bude celá řada vánočních zvyků a obyčejů. Čertovské hrátky korunuje rozsvícení vánočního stromku kolem půl páté.

Nasavrky: Adventní jarmark spojený s rozsvěcením vánočního stromu začne v Nasavrkách od 15:00. Vystoupí zde děti z mateřské i základní školy a pro zájemce budou připravené adventní věnce i drobné dárky vyrobené rukama místních žen a dětí.

Luže: Pěvecký sbor Poslední šance Chrast a žáci ze Základní umělecké školy Luže vystoupí na Lužském vánočním jarmarku, který se uskuteční v neděli 30. listopadu od půl druhé odpoledne na náměstí Plk. Josefa Koukala. Návštěvníci si budou moci vybírat z nabídky tradičního předvánočního zboží. Až se setmí, na náměstí se rozzáří i téměř desetimetrový strom.

Chrudim: Téměř dvanáctimetrový stříbrný smrk stojící na Resselově náměstí v Chrudimi se rozsvítí 30. listopadu v 17 hodin. Během odpoledne vystoupí také děti z místních mateřských škol.

Chrast: V Chrasti se rozsvítí vánoční stromek před radnici až na sv. Mikuláše 6. prosince.

Bohatý program

Hrochův Týnec: Městský úřad a Komunitní škola Hrochův Týnec pořádají s nástupem adventní doby vánoční zpívání u stromečku, které se uskuteční 30. listopadu v 17:00 u městského úřadu.

Hlinsko: Mikulášsko vánoční jarmark se v hlineckém Betlémě se uskuteční už v pátek 28. listopadu od 9:00 do 17:30. Kulturním program začne od půl čtvrté a v malebném prostředí roubených chaloupek vystoupí pohybové studio Sluníčko, dětský pěvecký sbor ZUŠ Hlinsko nebo loutkové divadlo eMILLIon. Během odpoledne se uskuteční mikulášská nadílka pro nejmenší. V pět hodin se slavnostně rozzáří vánoční stromek na Betlémě.

Heřmanův Městec: Bohatý kulturní program připravilo vedení heřmanoměstecké radnice. Poslední listopadovou neděli se na náměstí v 16:30 rozsvítí vánoční strom, nicméně tomuto aktu bude předcházet šest vystoupení, které začnou od jedné hodiny. Mezi účinkujícími bude například pěvecký sbor Vlastislav a koledy zazpívají Pernštejnky.

LUKÁŠ VANÍČEK