Pomineme-li fakt, že údajné mlácení zřejmě netrvá čtyřiadvacet hodin denně a auto Chrudimského deníku by aktéry případných půtek spíše jen zahnalo do ústraní, obrátili jsme se s prosbou o vysvětlení, co že se to ve městě vlastně děje, rovnou na osobu nejpovolanější. Totiž na ronovského starostu Miroslava Žítka.

“Mohu potvrdit, že policisté z Třemošnice tu oparavdu zasahovali při jakési potyčce, při které byla jedna místní osoba zraněna. Osobně jsem konfliktu sice přítomen nebyl, aktéry šarvátky jsem si ale později vyslechl. Tvrdili mi, že téměř k ničemu nedošlo a že nechápou, jak se mohl ten člověk zranit. I já se přikláním k názoru, že tam bylo spíše víc křiku než nějakého fyzického násilí. Dokonce se šíří fámy o noži v zádech a podobné věci, k ničemu podobnému tu ale nedošlo. Na druhý den jsme přesto svolali schůzku všech provozovatelů atrakcí. Bylo jim sděleno, že pokud se bude podobný případ opakovat, budou vykázáni z pouti,“ vysvětluje ronovský starosta.

Chrudimský deník zapátral také v policejních svodkách, zápis z Ronova však velkému dramatu opravdu nenasvědčuje. „Na náměstí mezi pouťovými atrakcemi a vozidly v pondělí ve 22.40 hodin neznámý pachatel fyzicky napadl poškozeného. Strčil do něj a poškozený upadl na zem, čímž si způsobil tržnou ránu na zádech. Následně byl převezen do čáslavské nemocnice na ošetření. Věc šetříme jako přestupek,“ uvedla policejní mluvčí Věra Hamáčková.

Ani policisté nejsou ovšem při podobných šetřeních v záviděníhodné situaci. Případní spolupachatelé se obvykle houževnatě kryjí. Jediný poškozený sám proti jejich svědectví navíc sotva něco zmůže. Snad už proto by bylo lepší, kdyby anonymní telefonisté všeho druhu konečně sebrali odvahu. Příště se totiž mohou válet na zemi s krvavými šrámy sami. A „Městečko na dlani“? To zůstane bez pouti…