„Dobrý šampon je sice dražší, ale vydrží mnohem déle,“ vysvětluje chrudimská kadeřnice.

Jednoduché počty

Dá se na údržbě vlasů ušetřit? Majitelka chrudimského kadeřnictví Katy Kateřina Špůrová tvrdí, že ano a nejde o malé peníze. Jde například o barvu. „Když si žena připlatí za kvalitu, zjistí za dva měsíce, že jí stále barvička drží. Nezmizí po třech, čtyřech umytích, aby si musela znovu přípravek kupovat. Když si to ve finále člověk spočítá, vyjde mu i přes počáteční vyšší investici značná úspora,“ vysvětluje Kateřina Špůrová.

To samé se dá říci i o šamponech na vlasy. „V drogeriích jistě najdete i ty kvalitní, ale mnohé ženy sáhnou právě proto, že chtějí ušetřit, po těch levnějších. Na jedno umytí vypotřebují hrst a vydrží jim jedno balení na měsíc. Já jim nabídnu profesionální šampon, který je dražší, ale vydrží jim na půl roku. Opět jednoduché počty, kdy to, co se dá zpočátku drahé, se vyplatí,“ zdůrazňuje kadeřnice.

Střih se vyplatí

Také ostříhání z rukou profesionálky sledující vzhled ženy a kvalitu vlasů může být velkou úsporou. „Střih je základem všeho, barva je až na druhém místě. Když se nechá žena ostříhat u pánského holiče, zaplatí asi stovku. Ale vydrží mi to prvních čtrnáct dní, než vlas vyroste o půl centimetru. Když zvolím dobré kadeřnictví, budou tam posuzovat kvalitu vlasů, množství, vlasové víry a podobně. Střih vydrží mnohem, mnohem déle. Zvolit kvalifikovanou kadeřnicí znamená velkou úsporu,“ dodává Kateřina Špůrová.