Radnice v Chrudimi podepíše s Římskokatolickou farností smlouvu o padesátileté výpůjčce pozemku Michalského parku.

Účelem výpůjčky má být provádění běžné údržby zdejší zeleně i cest pro pěší. Smlouva má platit od letošního 1. října. Zdá se tedy, že se lidé nemusejí obávat, že jim bude cesta přes park časem zapovězena. Třeba tak, jak se tomu před časem stalo mezi Legumou a kruhovým objezdem u hotelu Bohemia, kde si majitel pozemku zeleň oplotil a „zrušil“ tak chodcům jejich oblíbenou zkratku.

V případě Michalského parku se ostatně město už v roce 2007 netajilo s plány na jeho revitalizaci. Chtělo tehdy provést nejen opravy komunikace a vlhkého zdiva kostela, ale hodlalo rovněž obnovit zeleň a uskutečnit rekonstrukci místní kašny. A to i přesto, že mu majetek nepatří.

Radnice vychází z toho, že park neslouží ani tolik církvi, jako se spíše místem odpočinku a vítanou zkratkou pro řadu pěších Chrudimáků. Slibovaná obnova parku dosud nezačala. Důvod vysvětluje Kateřina Jánská z odboru investic města:

„Máme připravenu dokumentaci k územnímu řízení. Věc se zdržela, protože část stavby měla být na pozemku Sokola, od kterého se nám dlouho nedařilo získat souhlas. Ten jsme však nakonec dostali.“

Podle Jánské se tak nic nezměnilo na záměru investovat celkem až 24 milionů korun do cest, zeleně, oprav zdiva, ale také do zbudování zcela nového vyvýšeného vyhlídkového altánu.