Sobotní magazín Zlaté Posvícení zavítá do Holic, kde se právě v sobotu uskuteční několik akcí najednou. Ráno se městem vypraví masopustní průvod místních hasičů, v chovatelském středisku se zase svými miláčky pochlubí chovatelé králíků a večer se holické soubory představí v kulturním domě při oslavě 50. výročí otevření tohoto stánku kultury. Nabídneme vám ale i další tipy na zajímavé výlety.

A kam vás pozveme v nedělním rozhlasovém Posvícení? Tuto neděli nás čeká obec Svatý Jiří. Ta leží kousek od Chocně, a protože za minulého režimu se slovo svatý moc nelíbilo, nesla obec název Nový Jiří. Teď už je opět Svatý. Mají tady kostel (svatého Jiří, jak jinak) a na něm zvony, které pravidelně vyzvánějí. I jejich hlas uslyšíte v nedělním Posvícení Českého rozhlasu Pardubice, která připravuje redaktor Martin Karlík.

Český rozhlas Pardubice a jeho sobotní Zlaté Posvícení a nedělní Posvícení naladíte po oba dny v deset hodin a v pravé poledne na frekvenci 104,7 FM pro Pardubický kraj, 102,4 FM na Svitavsku a 98,6 FM na Orlickoústecku.