„Já si tady sice občas zapálím, ale ty nedopalky na zemi nejsou ode mě," dušuje se asi šestnáctiletý mladík, trávící čas se zhruba stejně starou kamarádkou na jedné z laviček dětského hřiště v Čáslavské ulici. Prostor pod ním je přitom nedopalky doslova vystlán a nedá moc práce nalézt v okolí ani pet láhve a další odpadky.

„To, co se na hřišti poslední dobou děje, je mazec. Ráno se tam shlukují školáci, kteří sedí na lavičce tak, že se tam nedá normálně sednout, protože to botami zašpiní," stěžuje si jedna z obyvatelek nedalekého domu. Nouze tu prý podle ní není ani o občasné popíjení a večerní rvačky. „Bydlíme tu asi rok a nikdy jsem tu neviděla projít policistu," tvrdí žena.

To již ale neplatí, alespoň podle vrchního strážníka chrudimské městské policie Lukáše Dvořáka. „Provedli jsme tu několik kontrol a nepořádek jsme zaznamenali, takže sem hlídky budou chodit častěji. Nejde ale jen o toto místo. S nástupem léta bohužel bývají tytéž problémy i s odpočinkovými místy za Kateřinou, v parku Republiky nebo u stadionu na konci Koželužské ulice," připomíná vrchní strážník. (lun, man)