Tento salát asi zná každý, ale dnes si ho připravíme s malým fíglem. Takže jdeme na to: Rajčata a vejce uvařená na tvrdo pokrájím, nasypu do mísy a přidám na drobno nakrájenou cibuli. Když k tomu přihodím zelenou cibulovou nať, bude salát hezky barevný. Zlehka promíchám, abych ta vajíčka příliš nezmasakrovala. Přidám lžíci plnotučné hořčice, i dijonská je skvělá. Teď bych normálně do směsi přidala majonézu, buď kupovanou nebo připravenou z vlastních domácích vajíček, ale tentokrát zvolím majonézu mléčnou.

Romčina úsporná kuchařkaZdroj: DeníkMyslím si, že v horkých letních dnech se tento recept hodí těm, kteří se obávají nákazy salmonelou z vajec neznámého původu. Není na tom nic složitého. Do vysoké nádoby naleju olej a mléko, které musí být o stejné, tedy pokojové teplotě. Odměřím si poměr 2 : 1, tedy dva díly oleje a jeden díl mléka. Ponorným mixérem táhnu směs ode dna nahoru a během pár vteřin je na světě bílá hustá směs. Potom už zbývá smíchat vše dohromady, osolit a opepřit. Dobrá, pane doktore, hlídám si cholesterol, takže majonézu nastavím bílým jogurtem. Kecám, ale klidně to zkuste.

Moje mamka tento salát nemíchala dohromady, ale úhledně rozložila nakrájená rajčata a vajíčka na talíř a zalila ochucenou majonézou. Já volím pořádně velkou mísu od doby, co byl můj syn v pubertě a měl neustále hlad, takže se šesti rohlíky měl sytou večeři. Nezapomeňte salát pořádně vychladit, teplý nestojí za nic. Je v horkých dnech osvěžující a plotna může zůstat studená.

Zdroj: Youtube

V salátové jízdě budeme pokračovat i příště. Ráda bych vám představila moje letní hitovky, kterými jsou banánovo-rajčatový salát s česnekem nebo melounový salát s balkánským sýrem. Cože? Ano, nebudeme se toho bát.