Marcela Plhalová z Hrochova Týnce má k dvojkovému datu ještě další "přidané hodnoty" - vdávala se podruhé a svatební obřad s partnerem naplánovali na druhou hodinu odpolední. Oddal je starosta města Petr Schejbal v nádherném interiéru kaple tamního zámku.

"Jsme spolu už spoustu let, takže jsme si řekli, že se vezmeme. A proč dvojky? Bavila jsem se o tom s kamarádkou, která se trochu v číslech vyzná. Říkala, že je to pro uzavření sňatku dobré datum," vysvětluje nevěsta Marcela ještě před obřadem a hostinou, které se zúčastnily čtyři desítky hostů.

Další nevěsta Lucie Kuchšová z Medlešic na Chrudimsku žije se svým partnerem Filipem dlouhých šestnáct roků a mají dvě děti. "Už bylo na čase, požádal mě o ruku před rokem a vybral datum svatby. Věřím tomu, že jsou dvojky šťastné," doufá Lucie.

Snoubenecký pár se rozhodl, že si své "ano" poví na zámku v Nasavrkách dvacet minut po druhé hodině odpoledne. "Řekli jsme si, že se nebudeme brát na radnicích v Pardubicích nebo Chrudimi a hledali jsme spíše přírodní prostředí. Keltské městečko nám bylo doporučeno od známého a myslím, že jsme zvolili dobře," dodává nevěsta. Nyní se jmenuje po svém manželovi Veselá, což se přeneseně projevilo už při samotném svatebním obřadu, kdy se po celou dobu smála.

Silné datum

Jak si stojí magické datum 22. 2. 2022 v numerologii? "Podle mého názoru je opravdu velice silné, dvojka nese energii spolupráce, domluvy, sounáležitosti, energii ’MY’, energii harmonie. Jen když spolu budeme mluvit, konat, hledět na společné zájmy, máme šanci přežít. Ale tolik energie harmonie může být až příliš, pokud jako jednotlivci nemáme na to, abychom takto mysleli, konali a domlouvali se," říká Ivana Verner z Rabštejnské Lhoty, která se numerologií dlouhodobě zabývá.

Snoubenci si rádi vybírají data, která jsou lehce zapamatovatelná a nesou v sobě hravost, ale i magický nádech. "Brali jsme se 24. 4.1999 a máme šťastné manželství doposud," hodnotí více než dvacetiletý vztah Veronika ze Smrkového Týnce.

Dvojky ovšem nebyly šťastné pro Radku z Chrudimi, která žije dlouhodobě v Itálii. "Vdávala jsem se také 22. 2., byl rok 1997. Bohužel to nedopadlo, rozvedli jsme se," konstatuje.