Program zahájili tamní Kelti na zámku, kde byly pro děti (i dospělé) připraveny různorodé aktivity. Mezi nimi nechybělo ani vyrábění masek a strašidýlek i ochutnávání soutěžních koláčů.

Těsně před tím, než padla tma, se všichni účastníci vydali v průvodu směrem k archeoskanzenu, rozkládající se na kopci nad městem. Cestu si osvětlovali vyrobenými lampiony i svíčkami a doprovázelo je vyprávění o Keltech. V lese je pak čekal keltský bůh Cernunos, pán lesa a ochránce zvěře, který jim dovolil vstoupit do svého království. To však během této samhainové noci obývala strašidla, duchové a démoni. Zvláště pak mladší děti (no i některé ty starší) potřebovaly sebrat veškerou odvahu a za pomoci rodičů nakonec došly až do skanzenu. Byla to opravdu velkolepá podívaná a skvělý zážitek.

U oppida byla nakonec zapálena obřadní vatra, v jejíž záři si lidé užívali zábavy dlouho do noci. Stejně tak oslava nového roku pokračovala v Krčmě U Zrychtovaného Kelta malým koncertem a promítáním filmu Allar, jenž se natáčel v Zemi Keltů.