Zástupci oblastního spolku Českého červeného kříže (ČČK) přivezli sbírku potřebných věcí do Markvartic a Horních Habartic na Děčínsku.

„V prostorách markvartického obecního úřadu jsme předali hlavně pitnou vodu, úklidové a dezinfekční prostředky,“ řekla po vykládce auta ředitelka chrudimského oblastního spolku ČČK Anna Altrichterová.

Pomoc je směrována tam, kde je to nejvíc potřeba.

Do mediálně známějšího Jesenicka už míří finance, pitná voda a úklidové prostředky z celé republiky ve velkém.

Obce na Děčínsku byly spláchnuté vodou teprve nedávno, a proto se chrudimský Český červený kříž zaměřil právě na ně.

„Na Jesenicko ale nezapomínáme, v pátek tam vezeme finanční prostředky od dárců, z nichž největší je callcentrum chrudimské firmy Vodafone. Nechali jsme si od vedení obce Uhelná vytipovat nejpotřebnější lidi a peníze rozdělíme mezi starší manželskou dvojici a samoživitelku se synem. Voda je připravila o všechno,“ pokračuje Altrichterová.

Lidé na Chrudimsku nejsou k neštěstí druhých lhostejní, k humanitární sbírce určené pro severní Moravu a Čechy se postavili spontánně a s velkou empatií. V sídle chrudimského spolku Českého červeného kříže v Městském parku se stále přijímají balíky s pitnou vodou, úklidové a dezinfekční prostředky.

Přicházejí jednotlivci, pomoc poskytují i různé organizace. V Heřmanově Městci vyhlásili sbírku a poté ji převezli do prostor ČČK v Chrudimi. Přišel jeden pán a chtěl nám v kanceláři nechat peníze. Když jsme je odmítli s tím, že finanční sbírku neorganizujeme, zeptal se, co je nejvíc potřeba.

Potom šel do nedalekého velkoskladu s nápoji a nechal k nám vozíkem přivézt celou paletu balené vody. Moc děkujeme,“ vzkazuje Anna Altrichterová.