Bezbariérové zahrady v Domě seniorů Drachtinka dostávají finální podobu. Za měsíc budou slavnostně otevřeny a začnou sloužit nejen klientům domova, ale i ostatním obyvatelům města.

Zahrady vznikly podle návrhu architekta Jana Chramosty. Jejich realizace si vyžádala téměř tři a půl milionu korun, které pokryla dotace města, vlastní zdroje domova seniorů a veřejná sbírka, která byla vyhlášena už v roce 2008. V jejím rámci se uskutečnilo velké množství charitativních akcí, mezi ně patří například benefiční koncerty Spirituál Kvintetu, Václava Neckáře, Pavla Šporcla nebo Marie Rottrové. Velký úspěch veřejnosti měla i výstava hlineckého fotoklubu s názvem „Umění stárnout“, v rámci které vznikl kalendář s uměleckými snímky klientů Domova seniorů Drachtinka.

Bezbariérové zahrady budou sloužit všem, tedy i méně pohyblivým lidem na invalidních vozících. Architekt je rozdělil do části relaxační a užitkové. V té první budou moci lidé odpočívat na lavičkách u cest nebo pod altány a pergolami. Vyhlídka na Drachtinský potok a jezírko s rybičkami dá jistě každému pocit dokonalé relaxace. V užitkové části zahrady si přijdou na své ti, kteří byli v mládí zvyklí pěstovat kytičky nebo i zeleninu. Vyvýšené záhonky umožní práci s hlínou vsedě na židli nebo na invalidním vozíku.