Nákladní auto plně naložené pitnou vodou a čisticími či dezinfekčními prostředky v neděli již podruhé zamířilo do povodní postižených oblastí na Moravě.

Sbírka vyhlášená Českým červeným křížem (ČČK) se setkala s obrovskou solidaritou.

Ředitelka chrudimského oblastního spolku Českého červeného kříže Anna Altrichterová informovala občany o vyhlášení sbírky prostřednictvím Chrudimského deníku 18. května, tedy hned následující den poté, co velká voda Moravu zaplavila.

„Okamžitě se nám ozvali jednotlivci, zástupci obcí a měst, organizací nebo firem. Všem bych chtěla za jejich aktivní přístup poděkovat,“ řekla v pondělí.

Ve sbírce se shromažďovaly věci, které lidé po přívalu velké vody nejvíc potřebují. Jsou to především prostředky na mytí a dezinfekci, ale i pitná voda.

Dárci jí přinesli celých šedesát kartonů a s vděčností ji v neděli přijali obyvatelé vesnice Pravčice na Kroměřížsku.

Ještě předtím putoval z Chrudimi vůz řízený panem Bidmonem, bez nároku na provoz auta, do Rožnova pod Radhoštěm.

A kdo do sbírky přispěl?

Pracovníci chrudimské nemocnice, občané města Chrudimi a přilehlých obcí, hasiči a obyvatelé Slatiňan. Dík patří i městu Ronov nad Doubravou, obcím Klešice, Svídnice, Štěnec, Holetín a místnímu sdružení Holetínské trnky, okresnímu výboru KSČM a mnoha firmám, kterým nebyl osud lidí postižených velkou vodou lhostejný.

Ředitelka oblastního spolku Českého červeného kříže v Chrudimi Anna Altrichterová děkuje za solidárnost.