Jak uvádí pořadatel Miloslav Alinč, s ohledem na maximální počet míst bylo zcela vyprodáno. Víc hráčů by se už prostě nevešlo, nicméně někteří si postěžovali, že v takto zaplněném sále se jim dvakrát příjemně nehrálo.

Účastníci museli projít přes čtyři kola. Každé trvalo 50 minut a bylo třeba nahrát co nejvíc desetníků a dvacetníků. A byl důvod se snažit, neboť vítěz získal celé prase.

Turnaj nebyl jen záležitostí ryze mužskou, ale zúčastnily se jej také dvě ženy. Lepší z nich byla Zdena Ročňáková z Nasavrk, která nahrála 46,20 Kč, se kterými skončila na celkovém 21. místě. Titul ale zůstal doma.

Vítězem 10. ročníku Vánočního turnaje se stal Ivan Konupka z Chrudimi, který nahrál 71,20 Kč. „Při čtyřech kolech se základem 10 Kč vyhrál s čistým ziskem 31,20 Kč. Za to bral cenu v hodnotě více než dvou tisíc – prase," uvádí Miloslav Alinč.

Na stříbrné příčce se umístil Jaroslav Čapek, který na vítěze ztratil osm korun a padesát haléřů. Třetí skončil Jaroslav Češík ze Zájezdce.

Příležitost pro odvetu už je připravená, neboť termín jubilejního 15. Josefovského turnaje stanovili pořadatelé pravděpodobně na sobotu 11. března v Chrudimi.

ZÁKAZ KOUŘENÍ

Hostinec U Guláška je nekuřácký, nicméně zhruba polovina mariášníků se během přestávky zvedla a šla si ven zapálit. Nad cigaretou žertovali a probírali šestí při hře. Zpráva o čerstvém, plošném zákazu kouření ve všech restauracích, který v pátek před turnajem schválila vláda, mnohé zaskočil.

„Oni to schválili? No do háje! To je ale blbost. Skončí hospody," tak zhodnotila nový zákon skupinka čtyř mužů.

„Když hrajeme v nekuřácké hospodě v pěti lidech, tak to si jeden odskočí a ostatní dál pokračují. Člověk toho za večer moc neprokouří, ale štve mě, že stát nařizuje soukromníkovi, co se u něj nesmí dělat," dodává František Musil z Chrudimi.