Technické služby nechaly v pondělí prověřit semafory, u kterých se na Kateřině objevily problémy.

Ředitel společnosti Zdeněk Kolář chce doplnit některé informace k sobotnímu článku v Chrudimském deníku. V první řadě zdůrazňuje, že semafory jsou bezpečné, byť se občas na nich objeví porucha.

„Pokud dojde k jakémukoliv selhání, jsou tak bezpečnostně chráněny, že se přepnou do oranžového blikajícího režimu. Rozhodně se nemůže stát, že by se ve dvou směrech objevila zelená. To prostě systém nastavení světelné signalizace neumožní. Vždy při poruše systému se automaticky přechází na oranžový režim. To byl také důvod, proč technické služby systém nevypnuly. Snažili jsme se závadu řešit,“ vysvětluje ředitel.

Některé systémy opravit lze, jiné nikoliv – od toho ostatně existuje specializovaná firma. „Její zástupci přijeli v pondělí a celý systém prohlédli,“ ujišťuje Zdeněk Kolář.

Činnost technických služeb v pátek podle jeho slov směřovala k tomu, aby semafory byly funkční a průjezd Chrudimí byl plynulejší. I při opětovném selhání systému žádné nebezpečí nehrozilo. „Občané určitě nemusejí mít strach z havárií způsobených poruchou na semaforech,“ zdůrazňuje Kolář.