Slatiňanští herci ale realizují další své plány., takže je veřejnost může vidět už 6. června v zámeckém parku, kde se od 13 hodin odehraje rodinné odpoledne u Auerspergů. Divadelníci zpodobňující knížete Franze Josefa Auersperga s jeho drahou chodí Vilemínou a dětmi představí divákům dobovou zábavu s hrami, soutěžemi nebo jízdou kočárem.

Kdo do zámecké zahrady zavítá, uvidí také učitelku kresby, literatury, dramatických umění, květinářku, komorné, dvorní dámy, rodinného učitele pana Baumgartena, francouzskou vychovatelku Saillet, syna pana myslivce a přítomen bude i podkoní se svým synem a s klisnou Tarou. Na závěr se mohou děti svést kočárem s koňským dvojspřežím u hřebčína. Malebnost zámecké zahrady bude dokreslovat po celé odpoledne živá hudba - dvoje housle a klávesy v podání skvělé muzikantské rodiny Zdvihalových z Pardubic. Nebude chybět ani občerstvení.

Herci z divadelního spolku Acord jsou ve svých rolích velmi věrohodní, což ukázali při originálních prohlídkách slatiňanského zámku v loňském roce. Kdo měl to štěstí a získal vstupenky na komentovanou prohlídku, interiérem je provedl sám kníže Auersperg se ženou Vilemínou, prostor dostaly i jejich děti nebo služebnictvo.

„Napsala jsem scénář tak, aby se návštěvníci dozvěděli všechna historická fakta a současně, aby se cítili jako očekávaní a velmi vítaní hosté, kterým je natolik důvěřováno, že mohou poznat každodennost knížecí rodiny se všemi radostmi i starostmi,“ řekla po premiéře Iva Ryzová.