Ve středu například dobrovolníci poskytovali první pomoc ženě, kterou postihla za volantem jejího vozu mrtvice.

„Pětapadesátiletá žena ze Žďáru nad Sázavou přijela za známými na návštěvu do kempu a na recepci byla postižena centrální mozkovou příhodou. Udržovali jsme paní ve stabilizovaném stavu a sledovali jsme její životní funkce do doby, než přijela záchranka, která ji odvezla na neurologii do chrudimské nemocnice,“ uvádí jednatel vodních záchranářů Jan Kubánek.

Dobrovolníci ve stejný den přijali i hlášení, že v Seči na náměstí má ležet jakási mrtvola. Neprodleně se proto vypravili na místo, kde ale zjistili, že údajnou mrtvolou je namol opilý muž, který ani pořádně nevěděl, co se s ním v té chvíli děje. „Poskytli jsme mu základní pomoc a o několik okamžiků později si pro něj přijela raději přijela policie, aby se mu něco nestalo,“ popisuje událost Kubánek.

Ve třetím případě již záchranáři zasahovali na vodní hladině přehrady.

„Dva otcové s dětmi si vyrazili na vodu se zapůjčenou plachetnicí. Jelikož neměli zkušenosti, nedokázali se vrátit z druhé strany přehrady od přítoku zpět do loděnice. Matka jednoho z uvedených dětí nás proto prosila zda bychom je nemohli vyzvednout a tak jsme vyjeli. Plachetnici jsme našli zamotanou stěžněm do stromoví u břehu. Děti jsme nabrali do člunu, loď vzali do vleku a s oběma muži jsme ji odtáhli zpět do loděnice,“ uzavírá záchranář Kubánek.