„A je po všem, u Bucků zhasli! Byla to hezká sezona.“ Těmito slovy ohlásili členové hlineckého Ski klubu konec provozu sjezdovky, která byla návštěvníkům k dispozici víc než sto dní.

Letošní zimu mohou provozovatelé zařadit mezi velmi úspěšné. Pro návštěvníky byla připravena řada novinek. Uplynulá sezóna byla premiérou nové lyžařské školy „Ski fanatic school“, v úzké spolupráci s Mlékárnou Hlinsko vznikl lyžařský „Tatrapark“. Desítka instruktorů se starala denně o výcvik zájemců o lyžování, a to jak velkých, tak těch nejmenších, což ocenili zejména jejich rodiče.

„Pro adepty sjezdového lyžování proběhly v závěru uplynulé sezóny závody a navíc bude v podzimním období tohoto roku přichystán nábor do oddílu závodního lyžování,“ řekl jednatel Ski klubu Hlinsko Robert Vokáč, který nyní společně s kolegy z klubu tráví zasloužilý aktivní odpočinek ve Francii.

Kdo by si ale myslel, že se nyní areál zahalí do jarního a letního spánku, je na omylu. Konat se bude tradiční sraz motorkářů a počítá se i s koncerty či tanečními zábavami ve skirestaurantu pod sjezdovkou, který členové klubu vybudovali před čtyřmi lety. Nejsou tudíž závislí na osudu Hotelu Styl a ubytovny Horalka, které má město Hlinsko v plánu prodat. Obě nemovitosti dražilo už loni v létě, ale zájemce, který by objekty za dvanáct milionů korun koupil, se nenašel.

„Na jaro připravujeme druhé kolo dražby. Dražbu nebo jiné varianty prodeje bude schvalovat zastupitelstvo 4. května,“ řekla starostka města Magda Křivanová.

Město vyčkávalo s prodejem, až bude vhodnější doba. Například před vánočními svátky se nemovitosti dobře neprodávají. Zatím platí odsouhlasené stanovisko zastupitelů, že objekty se mají prodat v dražbě. Městu se ale ozval nájemník zařízení a jedná o koupi. Radnice rovněž může vypsat nabídku, že objekty minimálně za dvanáct milionů korun prodá.

„Získané peníze půjdou do kapitoly investice. Využijeme je na doplacení evropských projektů nebo na jejich předfinancování. Nebo půjdou na zcela nové investice města,“ dodala Křivanová.

(ron, čtk)