VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sídlišti brzy uleví nové parkoviště

Chrudim – Projekt regenerace chrudimského sídliště U Stadionu se zastavil, obyvatelé tamějších domů se na úpravách neshodli.

29.3.2011 12
SDÍLEJ:

Nedostatek parkovacích míst v sídlišti U Stadionu v Chrudimi nutí řidiče, aby parkovali všude, kde se dá, bez ohledu na chodce, maminky s kočárky nebo vozíčkáře.Foto: Pavel V.

Město na nás kašle. I tak by se daly shrnout četné příspěvky diskutujících, kteří na internetu připojili svůj názor pod článek Chrudimského deníku o neutěšené parkovací situaci v chrudimském sídlišti U Stadionu.

Buďme však fér a přiznejme, že řada výpadů na adresu města není spravedlivá. Jednak mohl při stavbě sídliště v 70. letech minulého století těžko kdokoliv předpokládat, že tehdy postradatelná auta zaplní časem cesty, a mnohdy bohužel i chodníky, jako nekontrolovatelně bující nádor.

A za druhé: chrudimská radnice se před časem intenzivně zasazovala o projekt celkové regenerace sídliště, který by řešil i parkování v lokalitě.

„První setkání s obyvateli na toto téma se konalo někdy před čtyřmi lety. Lidé se ale tehdy s předloženou studií neztotožnili,“ připomíná chrudimský místostarosta Roman Málek.

Podle jeho slov se jednání nepohnulo vpřed ani po provedených změnách. „Na jednotném názoru se v několika případech nedokázali shodnout ani obyvatelé stejných domů,“ doplňuje Málek. Projekt regenerace sídliště tak nyní v podstatě zůstal na mrtvém bodě, přičemž dnes již ani nelze využít tehdy se nabízející dotace.

Závěrem ale připojme i dobrou zprávu: městský rozpočet letos počítá s dvoumilionovou investicí do nového parkoviště v ulici Na Ostrově. To vznikne poblíž vyústění zmíněné komunikace směrem ke kruhovému objezdu u Teska.

Již v pátek se otevřou obálky s nabídkami stavebních firem, stavět se začne v květnu. Parkoviště nabídne 16 běžných stání a jedno pro auta invalidních řidičů.

Seznam investičních akcí města Chrudim na rok 2011


Rekonstrukce č.p. 540 a č.p. 595 v ulici Rooseveltova, rekonstrukce č.p. 594 v ulici Revoluční. Dokončení rekonstrukce bytového domu č.p. 490 v ulici Rooseveltova, Chrudim.
Oprava střechy budovy MěÚ č.p. 44 v ul. Pardubická.
Výměna stávajících oken za okna plastová na ZŠ Dr. Malíka.
Zadání projektové dokumentace na rekonstrukci bytových domů č.p. 520, č.p. 521 a č.p. 522 v ulici Revoluční.
Zajišťuje Rudolf Galbavý.

Rekonstrukce a oprava venkovního veřejného osvětlení.
Zadání projektových dokumentací na venkovní veřejné osvětlení.
Rekonstrukce venkovního veřejného osvětlení v ulici Škroupova a rekonstrukce veřejné plochy před kostelem sv. Josefa v Chrudimi.
Stavební úpravy Urnového háje v Chrudimi.
Přijímá a doplňuje adresář stavebních firem a projekčních kanceláří. Vydává zadávací podklady k vypsaným zadávacím řízením.
Zajišťuje Hana Piklová.

Správa městské zeleně v těchto lokalitách: sídliště Leguma, Pod Požární Zbrojnicí, Topolská, Družstevní, U Stadionu, Víta Nejedlého, Fibichova a Husova ulice. Park u Centrálu, Městský park, park za divadlem K. Pippicha, park u AFK stadionu, Michalský park, park Školní náměstí, park na severních hradbách a kapucínské zahrady. V ulicích Na Valech, Sladkovského, Svěchyňova, Švermova, Hejdukova, V Tejnecku, Cereghettiho, Fontinova, Topolská, SNP, Novoměstská, Na Kopanici, Vlčnovská, Václavská, Dr. Milady Horákové, Spojovací, Sokolovská, Obce Ležáků, Palackého, V Průhonech, Jungmannovo nábřeží, Koželužská, Havlíčkova, Široká, Lázeňská, Podfortenská, Lupáčova, Tylovo nábřeží, Střelecká, S.K. Neumanna, Na Ostrově. Náměstí: Resselovo, U Vodárny, Žižkovo, Masarykovo.
Stavební úpravy Urnového háje v Chrudimi.
Běžné opravy, údržba a rekonstrukce dětských hřišť v mateřských školách.
Obecně prospěšné práce a veřejně prospěšné práce.
Zajišťuje Kateřina Jánská.

Správa městské zeleně v těchto lokalitách: sídliště Rozhledna, Čáslavská, Skřivánek, Malecká, Na Šancích (Stromovka I. a II.), Větrník. Park Střelnice a sportoviště Plochá dráha. V ulicích Nerudova, V Hliníkách, Dašická, Tovární, K Májovu, Pod Kopcem, Na Kopci, Malecká, Moravská, Rubešova, Příčná, Slovenská, Na Výsluní, Čáslavská, Dvořákova, Erbenova, Olbrachtova, Jiráskova, Nezvalova, Bezručova, Alešova, Škroupova, Sečská, K Presům, K Lipám, Vlčí Hora, Obce Ležáků, lokalita Blehovsko.
Místní části: Markovice, Medlešice, Vestec, Topol, Vlčnov, Presy, Píšťovy.
Rekonstrukce dětského hřiště v Markovicích.
Běžné opravy, údržba a rekonstrukce dětských hřišť na veřejných prostranstvích města Chrudim a v okrajových částech města, údržba náhonu.
Zajišťuje Hana Dušánková.

Běžná údržba a opravy mateřských škol, základních škol, základní umělecké školy, školních jídelen a knihoven.
Běžná údržba soch, opravy hradeb.
Běžná údržba zámku Medlešice, muzea a Chrudimské besedy č.p.85 a Městského kina.
Oprava vychýlených panelů z obvodových zdí budov MŠ Strojařů.
Oprava Červené kapličky.
Zajišťuje Kamila Burianová.

Rekonstrukce veřejných ploch v lokalitě Fibichova. Rekonstrukce č.p. 593 v ulici Revoluční. Rekonstrukce ulice Škroupova, výstavba parkoviště v ul. Na Ostrově – sídliště U Stadionu, výstavba kanalizace Na Sádkách. Rekonstrukce veřejné plochy před kostelem sv. Josefa.
Zadání projektové dokumentace na rekonstrukci bytového domu č.p. 489 v ulici Revoluční, na rekonstrukci vnitrobloku Palackého a na rekonstrukci vnitrobloku Revoluční.
Zajišťuje Stanislav Zahálka.

Údržba a oprava místních komunikací, parkovišť a chodníků, údržba a revize mostů, oprava a čištění uličních vpustí, výstavba bezbariérových přechodů.
Zajišťuje Miroslav Beránek.

Běžná údržba divadla a Spolkového domu.
Dokončení výstavby Domu na půl cesty v ulici Malecká.
Zajišťuje Zdeněk Karas.

Autor: Marek Nečina

29.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:
Bára Štěrbová (3 kg a 49 cm) je po šestileté Elišce druhou dcerkou v rodině Aleny a Petra Štěrbových z Ochozi.
16

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 21. října

Jan Mazuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Volby na Chrudimsku vyhrálo s přehledem ANO, druzí jsou Piráti, třetí ODS

Chrudimsko – K volebním urnám přišlo během parlamentních voleb odevzdat svůj hlas 62,94 procent voličů, to je zhruba o dva procentní body nad celorepublikovým průměrem. Z 53 092 odevzdaných obálek jich nebylo platných pouze 339.

Pouze ve třech obcích na Chrudimsku nezvítězilo ANO

Chrudimsko - Na Chrudimsku leží 108 obcí. Jen ve třech z nich nezvítězilo hnutí ANO. Na dalších místech se už politická uskupení střídají ve velmi divokém víru zářícím všemi barvami.

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO 4 mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Co si zvolíme, to budeme mít, říká Jiří Kajínek. Vsadil na svého kamaráda

Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení