Asfaltová vozovka bude sloužit jako jediná příjezdová cesta k průmyslové zóně, a to po dobu dvou měsíců. Povede kolem garáží na Rozhledně. Mezitím bude firma Skanska opravovat stávající silnici vedoucí k bývalé Transportě, která povede do velké průmyslové zóny a díky osmimetrové šířce se stane její hlavní dopravní tepnou.

Nově vybudovaná asfaltka kolem garáží by po rekonstrukci příjezdové silnice do zóny měla být rozbořena. Taková je u podobných investičních akcí zvyklost. „Zastupitelstvo města odsouhlasilo, že je lepší ji ponechat pro užívání. Uvést ji do původního stavu by ostatně bylo dražší,“ vysvětluje místostarosta města Petr Řezníček.

Firma Skanska vysoutěžila zakázku s cenou 38 milionů korun. Chrudim si na tuto investici vezme padesátimilionový úvěr, který splatí z dotace agentury CzechInvest. Ta městu na rekonstrukci příjezdové komunikace do zóny dá 40 milionů korun, ovšem v případě, že se v květnu příštího roku stavba zkolauduje. „I když nebude mírná zima, podle současného pracovního nasazení firmy věřím, že termín stihneme,“ dodává Řezníček.