Sedm tisíc tři sta třicet šest lidí udělilo dvacetimetrovému úseku silnice v Trhové Kamenici svůj hlas. V soutěži O nejhorší díru v České republice se výmol na silnici první třídy u mostu přes Chrudimku umístil na třetí příčce.

„Tento skvost se nedá ani popsat. Je to úsek dlouhý asi 20 metrů a je přes celou vozovku. Hloubka výmolů je až dvacet centimetrů. Veliký pozor na nápravy! Doporučená rychlost je zde buď 10 km/hod. nebo potom už jenom 110 km/hod,“ stojí v popisku pod fotografií na webových stránkách vymoly.cz, které upozorňují řidiče na rizikové úseky v celé republice.

Trhová Kamenice skončila v soutěži vyhlášené v lednu letošního roku jen o pár hlasů za výmolem, který se nachází mezi Havlíčkovým Brodem a Pohledem. Vítězství v této nevšední soutěži patří silnici II/471 v městské části Bohumín - Rychvald.

Trhová Kamenice se díky hlasování stala mediálně známou mezi řidiči, ale mezi nominovanými rizikovými úseky byly i další silniční úseky na Chrudimsku. Lidé hlasovali pro výmoly v Nové Vsi, Hlinsku – Blatně, Třemošnici nebo v Chrudimi.

„Díky propracovanému systému vkládání a publikování fotografií výmolů včetně možnosti zadání detailní pozice místa výskytu výmolu, vznikla přehledná databáze a mapa s vyznačenými kritickými místy,“ řekl Petr Čaník, realizátor projektu Výmoly 2011: Najděme největší díru v České republice.

Podle jeho slov je cílem akce upozornit zodpovědné úřady na neutěšený stav českých komunikací a zároveň vyzvat řidiče k monitoringu kritických výmolů.

Z tiskové zprávyk ukončení soutěžní části projektu Výmoly 2011: Najděme nejhorší díru v republice

Slavnostní předání cen a tisková konference
Slavnostní akce, na které budou předány ceny všem výhercům soutěže, se bude konat spolu s tiskovou konferencí v úterý 31. května 2011 v sídle společnosti Point S. Účastníci akce budou informováni o dosavadních výsledcích projektu Výmoly 2011, o zjištěných statistikách i o tom, jaké další praktické využití bude mít projekt Výmoly.cz do budoucna.

I přesto, že soutěž „Výmoly 2011: Najděme nejhorší díru v republice“ byla již definitivně ukončena, motoristé mohou i nadále nebezpečná místa monitorovat a fotografie těchto úseků přidávat a publikovat na internetovém portále Výmoly.cz.

O projektu Výmoly 2011: Najděme nejhorší díru v Česku
Svého druhu zcela jedinečná akce „Výmoly 2011: Najděme nejhorší díru v republice“ byla oficiálně odstartována 24. ledna 2011 spolu s internetovým portálem www.vymoly.cz. Cílem akce bylo a stále je upozornit zodpovědné úřady na neutěšený stav českých komunikací a zároveň vyzvat řidiče k monitoringu kritických výmolů, výtluků a děr.

Díky propracovanému systému vkládání a publikování fotografií výmolů včetně možnosti zadání detailní pozice místa výskytu výmolu, vznikla přehledná databáze a mapa s vyznačenými kritickými místy. Portál Výmoly.cz přináší čtenářům i nadále zajímavé rozhovory se zástupci odpovědných úřadů a s představiteli významných společností, kterých se téma “stav českých silnic” bezprostředně dotýká.

“S průběhem akce Výmoly 2011: Najděme nejhorší díru v Česku jsem velice spokojen. Myslím si, že motoristům přináší skvělou příležitost, jak fakticky ukázat a upozornit na současný stav českých silnic, který je v letošním roce opravdu zoufalý. Zároveň jsem přesvědčen, že tato akce je pro zodpovědné úřady důležitým podnětem k sjednání dostatečné nápravy a nespokojenost motoristů tak rychle nevyšumí. Ukázalo se, že řada výmolů, na které řidiči na portále Výmoly.cz upozornili, již byla opravena, což je určitě pozitivní zpráva. Zda se nám v následujících měsících objeví mezi fotografiemi tytéž díry znovu, to uvidíme.” říká Ing. Petr Čaník realizátor projektu Výmoly.cz