Jen několik hodin předtím se ale na náměstí tísnily davy objímajících se lidí, kteří společně vítali nový rok. Jeho příchod doprovázel iletos velkolepý ohňostroj. Necelých patnáct minut po silvestrovské půlnoci barvily noční oblohu nad městem desítky světlic, vyletujících do stopadesátimetrové výšky.

Zkušený pyrotechnik Pavel Jílek připravuje noční show pro Chrudimáky spřestávkami deset let. „Vsadili jsme na kvalitu, používali jsme zejména originální japonskou pyrotechniku. Jedna raketa vyšla až na šest set korun,“ uvádí Jílek. Diváci doprovázeli výbuchy barev uznalým pískotem.

Po skončení světelné podívané pořádané městem vzlétly nad Resselovo náměstí tisíce menších raket, které si lidé donesli ssebou. Přitom nastalo všeobecné objímání, skákání a vřeštění, doprovázené prvními přáními knovému roku. Vmnohých dlaních se rozblikaly mobilní telefony, na jejichž displeje přicházely vdlouhých řadách pozdravy od příbuzných, přátel ispolupracovníků.

To už se nad dlažbou rozpouštěl dým zpyrotechnických efektů. Někteří vyrazili za pokračováním silvestrovských oslav, jiní šli do peřin snít první sen letošního roku.